Cserélj egyet!

Ahogy e fogyókúrának a neve is jelzi, a módszer egy időben egy elem fogyasztását támogatja, továbbá javasolja az adagok és a mindennapi tevékenységek ellenőrzését – ha közük van élelmiszereink megválasztásához.

A Cserélj egyet diéta története

A fogyókúrás programot John Hastings, a Reader’s Digest egyik szerkesztője dolgozta ki, együttműködve két jól képzett dietetikussal és más, további fogyókúrás szakemberekkel.

Hogyan működik ez a fogyókúra?

A 12 hetes fogyókúrás program két kulcseleme az adagméretek maradéktalan tiszteletben tartása és az alapvetően egészséges étkezés. Igaz, hogy a kúra tartalmaz egy „gyorsított üzemmódot” is, az első négy hétben a diétázó leginkább az életében bekövetkező változásokra koncentrál. A fogyókúrás cikk folytatása ...

South Beach program áttekintő

Az emberek sokszor elfelejtik, hogy a fogyókúrás őrületnek és a kontroll nélküli divatkövetésnek vannak veszélyei is: gyakran összekeverjük a diéta és a fogyókúra fogalmát, valamint az emberek nagy része sokszor egyáltalán nem veszi figyelembe az esetlegesen meglévő alapbetegségeit, és így számára inkább ártalmas magánakcióba kezd az áhított karcsúság elérése reményében.

A biztonságos fogyókúra érdekében, ezúttal a South Beach módszert tekintjük át röviden: A fogyókúrás cikk folytatása ...

TLC-diéta

A TLC-diéta telítetlen zsírsavakban szegény étrendet kínál, ezért csökkenti a szívroham és egyéb szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának kockázatát.

A TLC-diéta története

Az Amerikai Szív Társaság (American Heart Association) által 2001-ben elfogadott terápiás életmód-változtatás (Therapeutic Lifestyle Changes) diétát alapjaiban a magas koleszterin-szinttel rendelkező és a szívbetegségekre fogékony emberek részére fejlesztette ki és tette közzé egy jelentésében a Nemzeti Koleszterin Oktató Program (National Cholesterol Education Program). A fogyókúrás cikk folytatása ...

Gyermekek egészséges táplálkozása

Amikor egy kisgyermek mindkét szülője 10 kg feletti súlyfelesleggel rendelkezik, körülbelül 75% az esély arra, hogy a gyermek is túlsúlyos lesz.

Ez nem pusztán a genetikai adottságokkal magyarázható. Nagyon nagy jelentősége van ugyanis annak is, hogy mit lát a kisgyerek a szüleitől és azok milyen példát mutatnak az étkezési szokásaikkal.

Abban az esetben ha a szülő a gyermeke előtt rendszeresen egészségtelen ételeket fogyaszt, a gyerek óhatatlanul is azokat fogja előnyben részesíteni! A fogyókúrás cikk folytatása ...

Tartsd meg a súlyod!

Végre elérted a célod, a mérleg is azt a számot mutatja, amelyért olyan keményen dolgoztál? Jó lenne, ha semmi sem veszélyeztetné ezt az állapotot és a régóta hőn áhított, nehéz fogyókúrával elért testsúlyod? Tegyél meg mindent annak érdekében, hogy megőrizd a súlyod, elkerüld a jojó effektust és ne kelljen többé diétáznod!

A fogyókúra után sem mindegy mit eszel!

Amikor egy fogyókúra véget ér, az emberek leggyakrabban elkövetett hibája, hogy visszatérnek a régi, sokszor egészségtelen étkezési szokásokhoz. Amikor a fogyókúra során a szervezet kevesebb kalóriához jut, később az elért súly megtartásához is kevesebb kalóriát vesz igénybe. A jojó effektus elkerülése érdekében tehát étkezz továbbra is egészségesen és csak alkalomadtán fogyassz a korábbiakban megszokott (egészségtelen, hizlaló) ételeket. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Zsír, amelyre szükségünk van

Talán elsőre meglepően hangzik, de minden egészséges szervezetnek szüksége van bizonyos zsírmennyiségre – még a fogyókúra alatt is!

Kedvező esetben a naponta bevitt kalóriák 20-30 százaléka származhatna zsírokból, de ennek 10 százalékánál nem több a telített zsírsav.

Ha pl. egy 1800 kalóriás napi étrendet veszünk alapul, akkor 40-60 gr. zsírt kellene elfogyasztanunk. Tegyük ezt okosan, tudatosan!

A telített zsírok

A köznyelvben a telített zsírokat rossz zsírokként is ismerhetjük, annak ellenére, hogy a legújabb kutatások szerint ők a szükséges rosszak. Ez azt jelenti, hogy szervezetünknek egy minimális mennyiség tekintetében erre is szüksége van. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Miért szenvedsz a jójó effektustól?

Fogyókúra során nem csak zsírt veszítesz. Az izomtömeged is csökken, és ez problémát jelenthet, amikor később visszatérsz a rendes étrendedhez.

Miért? Az ok egyszerű: az izomsejtnek több energiára van szüksége, mint a zsírsejtnek, ezért több kalóriát (például zsírt) éget el.

Ám amikor tested izomtömege a fogyáskor csökken, az anyagcseréd is lelassul, ezért amikor abbahagyod a diétázást és visszatérsz a normál étrendhez, testsúlyod újra gyarapodásnak indul. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Nigel Slater fogyókúrája

Nigel Slater koplalás nélkül akart leadni néhány kilót! Ki ő?

Nagy-Britannia egyik legnépszerűbb gasztronómiai szakírója, akinek már hét szakácskönyve jelent meg.

Elmondhatatlan, hogy mennyire imádok enni. Odavagyok a forró, túlsózott szalmakrumpliért, a ropogósra sült kacsáért és a vajtól csöpögő vastag pirítósért. Időnként félbe kell hagynom, amit éppen csinálok, hogy megegyek egy sonkás szendvicset, vagy elballagjak egy friss süteményért.

Vékony alkatú lévén sosem volt kérdés, hogy vehetek-e még harmadszor is a pitéből. A hízás problémája engem nem érintett. Aztán úgy másfél éve lefekvéshez készülődve olyasmit pillantottam meg a tükörben, ami megdöbbentett. Vastag hájréteget láttam deréktájon. Megráztam magam, és úgy rengett, akár a tortazselé a gyerekek születésnapi zsúrján. Ütögettem, nyomkodtam és dagasztottam, mint a kenyértésztát. A fogyókúrás cikk folytatása ...