Végleges fogyás a Conley-diétával

Az alacsony glikémiás indexű ételek segítenek abban, hogy éhezés nélkül fogyhass.

Ha unod már a villámdiéták rövid időre szóló eredményeit, itt az ideje, hogy kicsit komolyabban megreformáld az étrendedet.

Rosemary Conley, az Egyesült Királyság egyik legkiemelkedőbb és legelismertebb táplálkozási szakértőjének módszerével sikerülhet akár jelentősebb súlyfeleslegtől is megszabadulnod.

Végleges fogyás a Conley-diétával

A telített zsírokban szegény, alacsony glikémiás indexű ételeket tartalmazó, kiegyensúlyozott étrend segítségével átprogramozhatod anyagcserédet, ami kellő testmozgással kiegészítve egyenes utat jelent a hosszan tartó karcsúság felé. Egy hét alatt két kilótól is megszabadulhatsz, vagyis egy hónap alatt akár nyolc kilónak is búcsút inthetsz. A fogyókúrás cikk folytatása ...

A 13 napos diéta

Egyre több divatos diétával találkozhatunk az interneten és a különböző újságok oldalain. Ezek közé tartozik a 13 napos diéta, amellyel akár 8 kilót is ledobhatunk magunkról a leírások szerint. Érdemes tehát közelebbről is megismerkednünk vele.

Nincs olyan nő, aki ne akarna változtatni az alakján, vagy ne szeretne néhány felesleges kilótól viszonylag gyorsan megszabadulni. A 13 napos diéta bár elég szigorú, de a segítségével viszonylag gyorsan szabadulhatunk meg a télen felszedett túlsúlytól. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Távoli országok fogyókúrás módszerei

Ezzel a cikkel néhány tippet szeretnénk adni a fogyókúrádhoz. Összegyűjtöttünk neked a nagyvilágból néhány fogyókúrás módszert, amelyet a magyar nők is bátran kipróbálhatnak, ha fogyni szeretnének, esetleg éppen méregtelenítésbe fognának, vagy testi-lelki felfrissülésre vágynak. De akkor is érdemes átolvasnod cikkünket, ha éppen „csak” egészségesebben szeretnél élni.

Thaiföldi nők fogyókúrája

Zöld tea és fűszerek

Elsősorban nem a zsírpárnáikról híresek a thai lányok, és ezt a konyhájuknak is köszönhetik. A thai kultúra táplálkozásának alapját a rizs adja, ami energiában gazdag, mindazonáltal nagyon sok zöldséget is esznek. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Cserélj egyet!

Ahogy e fogyókúrának a neve is jelzi, a módszer egy időben egy elem fogyasztását támogatja, továbbá javasolja az adagok és a mindennapi tevékenységek ellenőrzését – ha közük van élelmiszereink megválasztásához.

A Cserélj egyet diéta története

A fogyókúrás programot John Hastings, a Reader’s Digest egyik szerkesztője dolgozta ki, együttműködve két jól képzett dietetikussal és más, további fogyókúrás szakemberekkel.

Hogyan működik ez a fogyókúra?

A 12 hetes fogyókúrás program két kulcseleme az adagméretek maradéktalan tiszteletben tartása és az alapvetően egészséges étkezés. Igaz, hogy a kúra tartalmaz egy „gyorsított üzemmódot” is, az első négy hétben a diétázó leginkább az életében bekövetkező változásokra koncentrál. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Fogyókúra szív- és cukorbetegség esetén

Több olyan betegség is létezik, amelynek kapcsán még nem kell, vagy feltétlenül szabad lemondani az alakformálásról és fogyókúráról,  csak éppen körültekintőbben kell választani a diéták és a mozgásformák közül. Sőt, sok esetben a felesleges kilók leadásával a gyógyulásra is nagyobb az esély.

Fogyókúra a szívbetegeknél

Magyarországon a szív- és érrendszeri megbetegedések tehetők felelőssé a halálozások közel 50 százalékáért. Az ilyen esetek többségében a túlsúly egészségügyi problémákat is okoz, ezért mindenképpen érdemes belekezdeni egy – a betegségünknek is megfelelő – fogyókúrába. Dean Ornish diétája világviszonylatban is széles körben közkedvelt, annak ellenére, hogy eredetileg szívbetegeknek dolgozta ki, és a fogyás csak módszer az egyik pozitív „mellékhatása”. Ez a fogyókúrás étrend a vegetáriánus szemléleten alapul, így kerüli az állati fehérjéket és a magas zsírtartalmú ételeket, és mindezek mellett előnyben részesíti a rostban gazdag tápanyagokat. A tapasztalatok azt mutatják, hogy Dean Ornish diéta javítja az általános egészségi állapotot, és hosszú távon segít leadni a súlyfelesleget is. Ezért nemcsak szív- és érrendszeri betegségben szenvedőknek, hanem lényegében bárkinek ajánlható fogyókúrás módszer. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Glikémiás Index (GI)

Eredetileg kifejezetten diabéteszesek számára dolgozták ki azokat a diétákat, amelyek a glikémiás index (GI) figyelembevételére épülnek.

A GI értéke azt mutatja meg, hogy a szervezetben milyen gyorsan szívódik fel az elfogyasztott táplálékkal felvett szénhidrát.

Ennek ismeretében az ember kordában tudja tartani vércukorszintjét, ami a cukorbetegek számára kulcsfontosságú.

A szénhidrátok lebontása elsősorban a vékonybélben történik. Ilyenkor különböző cukorfélék keletkeznek, majd szívódnak fel a vérkeringésben. A glikémiás index pedig azt jelzi, hogy mennyi idő szükséges ahhoz, hogy a glükóz az ételből a vérkeringésbe jusson. A fogyókúrás cikk folytatása ...

South Beach program áttekintő

Az emberek sokszor elfelejtik, hogy a fogyókúrás őrületnek és a kontroll nélküli divatkövetésnek vannak veszélyei is: gyakran összekeverjük a diéta és a fogyókúra fogalmát, valamint az emberek nagy része sokszor egyáltalán nem veszi figyelembe az esetlegesen meglévő alapbetegségeit, és így számára inkább ártalmas magánakcióba kezd az áhított karcsúság elérése reményében.

A biztonságos fogyókúra érdekében, ezúttal a South Beach módszert tekintjük át röviden: A fogyókúrás cikk folytatása ...

Fehérje- és szénhidrát-szétválasztó diéta

Fogyókúra éhezés nélkül

Világszerte sok millió ember követi az amerikai testkontrolldiéta szabályait, szétválasztva a szénhidrátokat a fehérjéktől, anélkül, hogy pontosan tudnák, mi ennek az értelme.

Dr. Martin Noelke német orvos módosította, egyúttal egyszerűsítette az amerikai fogyókúrás módszert, könnyen követhető szabályokat felállítva a diétára. Állítása szerint sikerült megtalálnia a tudományos magyarázatot a módszer fogyasztó hatására.

Dr. Noelke szerint a szétválasztó diéta hatására jelentős mértékben csökken a vér inzulinszintje. Ez azért fontos, mert az inzulin nem csupán a vércukor szintjét szabályozza, hanem egyúttal a zsírszövetek képződéséért és gyarapodásáért is felelőssé tehető. Különösen a fehérjedús táplálkozás esetén alacsony az inzulinszint, ráadásul étkezés után tovább fennáll a telítettségérzet. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Dean Ornish Diétája

Ez az alacsony zsírtartalmú vegetáriánus étrend olyan összetett szénhidrátokat tartalmaz, mint a gabonafélék, a zöldségek és a gyümölcsök. A Dean Ornish Diéta, amellett, hogy támogatja a fogyást, segíthet csökkenteni a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatait.

A Dean Ornish Diéta története

Dean Ornish professzor a kaliforniai San Franciscó-i Egyetem kardiológusa. Az 1990-es évek óta számtalan tanulmányt és tudományos publikációt jelentetett meg, amelyek azt mutatják, hogy a szív- és érrendszeri megbetegedések visszafordíthatok az egészséget támogató, a test zsírraktárait felszámoló életmóddal és diétával. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Neander-völgyi diéta

Az alacsony szénhidráttartalmú (Neander-völgyi) diéta a vadászó-gyűjtögető életmódot folytató ősemberek étrendjét veszi mintának.

A diéta kitalálója

A Neander-völgyi diétát eredetileg Ray Audette ízületi gyulladásának gyógyítására és cukorbetegségének a kezelésére saját maga számára dolgozta ki.

Hogyan működik a diéta?

A fogyókúrás program alapötletét az adja, hogy az ősember étrendje változatosabb és egészségesebb is volt a mai emberénél.

Ma élő ember étrendje a mezőgazdasági termelés, az ipari forradalom és a technológia térhódításának eredményeképpen alakult ki, amely egyben nagyon sok egészségügyi problémának, így az elhízásnak is gyökere. A Neander-völgyi diétával megelőzhetjük az elhízást, amely valójában az immunrendszerünknek a modern technológia eredményeképpen (étkezés és életmód) kialakult egyenes válasza. A fogyókúrás cikk folytatása ...