Manapság a Candida-diéta igen felkapott témának számít, de az is igaz, hogy az eredeti "fénye" kissé megkopott az újabb és „divatosabb" diéták árnyékában. Korábban számos általános tünetet a Candida elszaporodásának tulajdonítottak, és meglehetősen sokszor lehetett találkozni olyan szolgáltatással, amely ennek a betegségnek a kimutatását ígérte. A probléma azonban olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk, hiszen a legtöbb tünet bármilyen más betegséghez is tartozhat, sőt akár pszichoszomatikus, azaz lelki eredetű testi tünet is lehet.
Tag: hiányállapot
Hogyan csökkentheted az éhségedet?
Tudd meg az éhségérzet okait és vedd fel a harcot az éhség ellen!
Maga az éhség érzete egy teljesen normális érzés, hiszen azt jelzi, hogy a testünknek valamilyen tápanyagra szüksége van. A bajok akkor kezdődnének, ha ez az érzés nem jelentkezne.
Felgyorsult életünkben egyre gyakoribb jelenség, hogy testünk eme jelzésére nem fektetünk kellő hangsúlyt. A jelzéseket nem megfelelően kezeljük, ebből kifolyólag kevesebbet vagy többet eszünk, vagy pedig teljesen mást eszünk, mint amire szüksége lenne a szervezetünknek. Illetve megszokásból étkezünk vagy pedig valamilyen hiányérzetet pótolunk, de nem a megfelelő tápanyagokkal.
Krumplikúra – fogyókúra burgonyával
Burgonyadiéta
Az egyik legjobb és legelterjedtebb lúgosító kúra a krumplidiéta (monodiéta), amely segítségével akkor lehet igazán méregteleníteni és közben fogyni, ha a kúrát legkevesebb három héten át végezzük.
A krumplikúra kiváló bevezetője lehet egy léböjt kúrának, esetleg egy jóval szigorúbb fogyókúrának. Nagy előnye, hogy nem nehéz betartani az alapszabályokat.
A monodiétát hétvégén érdemes elkezdeni, így meg tudjuk figyelni, hogyan reagál rá a szervezetünk. Három hétnél tovább ne folytassunk olyan fogyókúrát, amelynél mindvégig csak egyfajta élelmiszer fogyasztása engedélyezett, mert a hosszú ideig tartó egyoldalú táplálkozás könnyen idézhet elő hiányállapotot. Abban az esetben ha mégis hosszasabban szeretnénk ilyen étrendet folytatni, akkor étrend-kiegészítő formájában vigyük be a szervezetbe azokat a vitaminokat, nyomelemeket és ásványi anyagokat, amelyekre még szükségünk van. Ami a legfontosabb, hogy bármilyen monodiétát folytatunk, igyunk naponta 2-3 liter szénsavmentes ásványvizet.